Leoncin
Wykluczyli połowę wsi
 
Wojewoda unieważnił ustalenia dotyczące części planu przestrzennego zagospodarowania dla Nowej Małej Wsi i Małej Wsi przy Drodze. Nie zgodził się na przekształcenie gruntów rolnych na tereny ujęte w planie jako tereny zabudowy jednorodzinnej/zagrodowej. To około 50% obszaru obu wsi.
Pielgrzymują na łodziach
 
Pielgrzymka Rzeczna św. Zygmunta to ewenement w skali europejskiej. Od 2013 roku jej uczestnicy wykorzystując tradycyjne łodzie płyną z podwarszawskich Gassów do Płocka, gdzie w katedrze spoczywają relikwie burgundzkiego króla św. Zygmunta.
50 lat minęło jak jeden dzień
12 czerwca 2017 roku 
Takich licznych przykładów na to, że można przeżyć z jedną osobą pół wieku, nie mieliśmy dawno. W gminie Leoncin par świętujących, w ostatnich latach, 50 rocznicę pożycia małżeńskiego jest aż dwadzieścia.
Przejście sporo kosztuje
9 czerwca 2017 roku 
Nie tak jak planowano 50 tys. zł, a trzy razy więcej będzie musiała zapłacić gmina za opracowanie dokumentacji wodociągu w Nowych Grochalach. Wodociąg ma być ułożony wzdłuż drogi wojewódzkiej.
Bagatelizują sprawę szczepień
2 czerwca 2017 roku 
- To jest plaga w naszej wsi, a pewnie i w całej gminie. Ludzie mają po kilka psów, trzy, cztery, niestety, szczepią przeciwko wściekliźnie tylko jednego, góra dwa. Nikt tego nie kontroluje, nie sprawdza, ile jest psów w gospodarstwie, a lisów u nas nie brakuje – mówi mieszkanka Gniewniewic w gm. Leoncin.
Notabli przewieźli dziurawą drogą
30 maja 2017 roku 
- Podziurawiona i pozapadana droga, a na dodatek przewrócony znak – czy tak powinna być przygotowana droga na przejazd notabli? To wstyd dla gminy – mówi pan Marcin, mieszkaniec Nowego Dworu Maz.
We wsi pojawi się zebra
12 maja 2017 roku 
W Nowej Małej Wsi wyznaczone zostanie przejście dla pieszych. O to wnioskowali mieszkańcy Teofil i Gaci.
Mogą ćwiczyć na powietrzu
12 maja 2017 roku 
Mieszkańcy gminy Leoncin mogą aktywniej spędzać wolny czas. Tak jak obiecano, przed świętami ustawiona została napowietrzna, zewnętrzna siłownia.
Dary trafią na Plac Kobendzy
5 maja 2017 roku 
Magazyn ośrodka pomocy społecznej przy świetlicy gminnej, do którego trafiają dary w postaci m.in. żywności, ubrań i zabawek, zostanie przeniesiony do nowych pomieszczeń.
Centrum przyciągnie znajomych
27 kwietnia 2017 roku 
Dwa stoły do tenisa, miejsce do grillowania, alejki i ławeczki - powstaną przy domu dziennego pobytu „Senior - Wigor”. Posadzona zostanie także roślinność.
[ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ]