Nie mogą wyjechać z Berlinga

9 listopada 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Wyjazd z ul. gen. Berlinga na drogę wojewódzką (ul. Wojska Polskiego) w Nowym Dworze Maz. uprzykrza życie wielu osobom. Wszystko przez pędzące ul. Wojska Polskiego samochody.

- To po prostu tragedia, najgorzej jest rano, kiedy wszyscy jadą do szkoły czy pracy. Z lewej jedni jadą do Warszawy, z prawej do Nowego Dworu, a tutaj na Berlinga tworzy się zator. Niby jest droga przy blokach i można dojechać do świateł, ale po pierwsze nie każdy ma ochotę nadrabiać kilometry, a po drugie kolejny korek tworzy się na światłach – skarży się pan Paweł, mieszkaniec Osiedla Młodych.

Jego zdaniem problem można rozwiązać w dość prosty sposób.

– Wystarczyłoby zrobić pas włączania do ruchu na środku ul. Wojska Polskiego, bo budowa ronda czy nawet sygnalizacji świetlnej to byłaby przesada – mówi.

Jak informuje Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu dróg Wojewódzkich na razie nie ma żadnych koncepcji rozwiązania tego problemu.

- Na dzień dzisiejszy MZDW nie ma w planach przebudowy tego skrzyżowania. Dotychczas nie wpłynął do nas również żaden wniosek w tej sprawie. Plany przebudowy skrzyżowania muszą zostać potwierdzone dokładną analizą ruchu. Jeżeli jest potrzeba przebudowy, na pewno dojdzie do spotkania i rozmowy z lokalnym samorządem na ten temat - powiedziała Monika Burdon.

 

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy