Na stadionie jest za ciemno

7 listopada 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Czosnowski stadion, chociaż mógłby służyć mieszkańcom przez cały rok, to nie może. Wszystkiemu winny jest brak oświetlenia, które pozwalałoby na korzystanie z obiektu również po zmroku.

- Powtarzamy to już jak mantrę, że oświetlenia na naszym boisku gminnym brakuje. W innych gminach np. w Łomiankach jeszcze w październiku korzystają z boisk zewnętrznych. My też moglibyśmy prowadzić zajęcia nawet jesienią, dopóki pozwalałaby temperatura. Niestety, od września po godz. 18 robi się już zbyt ciemno. Dlatego musimy zabierać zawodników na sale sportowe przy szkołach. Często jest tak, że opiekunów trzeba powiadamiać bardzo późno i nie każdy jest w stanie dowieźć dziecko na trening – mówił podczas połączonych komisji radny Jarosław Franiewski.

Poparli go również pozostali radni, zdaniem których stadion powinien być mocniej eksploatowany.

Jak tłumaczył Piotr Rutkowski, zastępca wójta gminy Czosnów, obecnie na stadionie nie można wybudować dodatkowego oświetlenia na stałe.

- Mamy już zatwierdzony projekt na rozbudowę stadionu i nie da się go zmienić. Mamy też pozwolenie na budowę, ale nie ma jeszcze decyzji co do rozpoczęcia prac – powiedział i dodał - Można zrobić jakąś prowizorkę, żeby to mogło jakoś świecić.

Podobne rozwiązanie zaproponował też przewodniczący rady gminy.

Ja myślałem, żeby zrobić jakieś doświetlenie za bramkami i można by korzystać. Teraz nie zrobimy tego docelowo, bo to bardzo dużo kosztuje. Na razie prowizorycznie można by jakoś to zrobić - mówi Mirosław Bielecki, przewodniczący rady gminy.

 

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy