Strażacy doczekali się nowego samochodu

5 listopada 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Strażacy z OSP w Trębkach Nowych doczekali się nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Czekali na niego ponad 20 tygodni.

W  poniedziałek pojazd od granic gminy na sygnałach w eskorcie jednostki OSP Wojszczyce- Zaręby dojechał do remizy w Trębkach Nowych, gdzie przywitał go dźwięk syreny.

Sukcesem gminy, który warto podkreślić, jest to że przeznaczyła ona ze środków własnych niecałe 170 tys. zł. a wartość zakupu pojazdu opiewała na 750 tys. zł. Pozostałą kwotę gmina uzyskała z dofinansowań od województwa mazowieckiego w wysokości 100 tysięcy, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie otrzymała 300 tys. zł, Krajowy System Ratowniczo- Gaśniczy przeznaczył 150 tysięcy, druhowie z OSP w Trębkach Nowych zebrali od sponsorów 31 000 zł.

- Bardzo się cieszę, że koledzy z sąsiedzkiej jednostki w końcu doczekali się sprzętu, który dla nas ratowników jest bardzo cenny i potrzebny do niesienia pomocy. Oby był używany jak najrzadziej ale jedno jest pewne, że ta jednostka już zawsze będzie w bezawaryjnej gotowości bojowej! Gratuluję Prezesowi Druhowi Maciejowi Dobczyńskiemu który stworzył wraz z kolegami druhami żywą i zdolną do niesienia pomocy jednostkę OSP - komentuje na Facebooku strażak z OSP Zakroczym.

W sobotę odbyły się oficjalne uroczystości przekazania samochodu przez władze gminy jednostce OSP w Trębkach Nowych.

Fot. FB Artur Ciecierski

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy