Siatkarki zwyciężają w derbach

3 listopada 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

W sobotni wieczór nowodworską halę przy ulicy Młodzieżowej 1 wypełniły siatkarskie emocje. W derbach regionu NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zmierzył się z LTS Legionovią Legionowo. Nowodworzanki wygrały to spotkanie 3:1.

Początek spotkania należał zdecydowanie do podopiecznych Wojciecha Lalka. Legionowianki wypracowały sobie przewagę. Z biegiem czasu nowodworzanki zaczynały jednak gonić. Najpierw doprowadził do remisu, aby za chwilę pewnie prowadzić. Ostatecznie nowodworzanki wygrały 25:16. W drugim secie zespół Bartosza Kujawskiego w pełni zdominował przeciwników i wygrał 25:12.

W trzeciej partii NOSiR grał słabo. Legionowianki szybko wyszły więc na prowadzenie.

NOSiR zdołał jednak odrobić stratę. Po tym zespół z Legionowa ponownie odskoczył. Nowodworzanki jednak nie przestawały walczyć w tym secie. Seria dobrych zagrywek Moniki Kawy spowodowała, że NOSiR do rywalek tracił tylko 2 oczka. W końcówce ponownie przewagę miała Legionovia i wygrała trzeciego seta 25:21.

Czwarta partia przyniosła zgromadzonym w hali kibicom najwięcej emocji. LTS od początku prowadził grę. Kiedy wydawało się, że zespół z Legionowa zdobędzie kontrolę nad tym setem i doprowadzi do tie-breaka, nowodworzanki zaczęły odrabiać stratę. Był to efekt przerw na żądanie trenera Kujawskiego. NOSiR szybko doprowadził do remisu. Od tego momentu gra toczyła się niemal punkt za punkt. W końcówce przewagę ponownie zyskała Legionovia, która miała nawet piłkę setową. Nowodworzanki jednak ją obroniły i w końcówce po dwóch dobrych zagrywkach Moniki Kawy wygrały 27:25 i cały mecz 3:1.

Dla NOSiR-u było to czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Legionovia z kolei poniosła drugą porażkę z rzędu. Nowodworzanki w następnym tygodniu zmierzą się w Mysiadle z Krótką.

6. Aleksandra Balcerowicz, 10. Katarzyna Jędrzejewska, 4. Żaneta Kokoszka, 3. Karolina Dąbrowska, 2. Monika Kawa, 5. Barbara Adamska, 14. Joanna Karasiewicz (libero) oraz 11. Justyna Antosiewicz, 13. Małgorzata Klimiuk, 8. Dominika Balcerowicz (libero)

LTS Legionovia: 2. Katarzyna Niderla, 3. Magdalena Orlicka, 7. Natalia Dąbrowska, 9. Milena Montowska, 11. Michalina Sochaczewska, 15. Aleksandra Rojecka, 1. Julia Ciejka (libero) oraz 8. Zofia Parzydło, 13. Aleksandra Hamuda, 10. Weronika Trzeciak (libero)