Remondis odbierze śmieci

25 października 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Drugi przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców zakończył się sukcesem. To oznacza, że nie będzie potrzeby podwyższania cen, a takie ryzyko istniało.

Zbyt wysokie ceny były głównym powodem unieważnienia pierwszego przetargu na odbiór śmieci od mieszkańców. Firmy, które złożyły w nim swoje oferty, zażądały więcej niż chciała na ten cel przeznaczyć gmina. W budżecie zarezerwowano 600 tys. zł na cały rok, tymczasem cztery z pięciu firm oszacowały ceny swojej usługi na więcej, bo od 58 tys. zł za miesiąc. Przetarg został unieważniony. Drugi rozstrzygnięto 26 września. Z czterech złożonych w nim ofert, tylko jedna mieściła się w kwocie ustalonej przez miasto. Firma Remondis zaproponowała cenę 47 900 zł za miesiąc. Kolejna była o 10 tys. zł wyższa. Oferta firmy Remondis zapewni możliwość odbierania odpadów po aktualnej cenie, czyli 9 zł (śmieci posegregowane) i 12 zł (nieposegregowane).

To, że gmina zapłaci mniej niż zaplanowane 600 tysięcy złotych, nie oznacza także obniżki ceny dla mieszkańców. Co roku z budżetu dopłacane jest bowiem kilkadziesiąt tysięcy do gospodarki śmieciowej. Dzięki uzyskaniu niższej ceny uda się zmniejszyć te dopłaty.

 

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy