Kolejny zawodowy tytuł Kacpra Żuka!!!

6 października 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

W ubiegłym tygodniu nasz reprezentant miał zaszczyt reprezentować Polskę na zawodowym tenisowym turnieju Futures F-28, w pięknym kurorcie na Morzem Czerwonym Sharm El Sheikh w Egipcie.

W grze pojedynczej Kacper musiał rywalizować w eliminacjach, w pierwszej rundzie uporał się z groźnym Holendrem Bartem Stivensem 4/6, 6/2, 7/6, a w drugiej pokonał Japończyka Kazuki Nishiwaki 7/6 6/1. W drabince głównej musiał uznać wyższość Tunezyjczyka Anisa Ghorbela 6/7 4/6.

Równolegle Kacper występował także w grze podwójnej. Tam jego partnerem był jak w większości turniejów, Piotr Matuszewski.
Od pierwszego spotkania widać było, że para jest w znakomitej formie. W pierwszej rundzie Polacy wygrali z japońska parą Otsuka/Tashiro 6/0, 6/2. W ćwierćfinale Kacper i Piotr wyeliminowali 3/6, 7/6, 10/7, rozstawioną z nr 3 Tunezyjsko/Benińską parę Erchagui/Klegou
W fazie półfinałowej nasi reprezentanci zmierzyli się z turniejową dwójką. Reprezentantem RPA Scholzem oraz Włochem Vilardo. W półfinale Polacy zagrali prawie bezbłędnie i pokonali kolejnych faworytów w stosunku 6/2, 6/3.
Nasza para nie była również faworytem starcia o tytuł turnieju w Sharm El Sheikh z doświadczonymi, rozstawionymi z „4” Czechami Papik/Gengel. Polacy natchnieni jednak zwycięstwem półfinałowym, pewnie pokonali południowych sąsiadów 6/2, 6/2 i mogli się cieszyć z kolejnego zawodowego tytułu w karierze!!!

W najbliższym czasie, Kacper będzie dalej próbował poprawić swój zawodowy ranking singlowy i deblowy ATP na kontynencie afrykańskim. Będzie brał udział jeszcze w dwóch kolejnych turniejach Futures.
Wyniki Kacpra w grze podwójnej w Egipcie F-28:

I runda Żuk/Matuszewski [POL] vs. Otsuka/Tashiro [JPN] 6/0, 6/2
Ćwierćfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Erchagui/Klegou (3) [TUN/BEN] 3/6, 7/6(2), 10/7
Półfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Vilardo/Scholz (2) [ITA/RSA] 6/3, 6/2
Finał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Papik/Gengel (4) [CZE] 6/2, 6/2

Fot. Kacper Żuk

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy