Forest Outlet Park powstanie w Łomnej?

4 października 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Pierwszy w kraju outlet village ma powstać w Łomnej, gm. Czosnów. Forest Park Outlet, bo tak ma nazywać się planowany obiekt, będzie centrum handlowym, w którym swoje miejsce znajdą klienci poszukujący tańszych markowych ubrań.

Powstawanie inwestycji podzielone ma zostać na dwa etapy. - Pierwsza faza będzie miała blisko 19 000 m/kw powierzchni. W drugiej przybędzie kolejne 30 000 m/kw. Będzie też parking na blisko 1000 aut i miejsca postojowe dla 20 autokarów – informuje Master Management Group (MMG), która planuje budowę miasteczka.

Jak mówi prezes MMG, projekt inspirowany jest otoczeniem miejsca, w którym obiekt powstanie. - Projekt architektoniczny obiektu jest zainspirowany jego otoczeniem, czyli Puszczą Kampinoską. Forest Park Outlet zapewni klientom unikalne doświadczenia, nie tylko zakupowe. Zapewnimy też różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu i stworzymy miejsce spotkań w oryginalnym, naturalnym otoczeniu, z dala od zgiełku miasta. W planach mamy m.in. dwa rozległe skwery przeznaczone na rozrywkę, aktywne spędzanie czasu i place zabaw dla dzieci - mówi Paul Kuśmierz, prezes Master Management Group.

Chociaż tego typu inwestycja jest szansą również dla mieszkańców, którzy mogą tam znaleźć pracę, to już teraz pojawiają się niepokoje.

- “Forest Park Outlet zapewni klientom unikalne doświadczenia nie tylko zakupowe”... szkoda bardzo, teraz jest miło i spokojnie, a będzie tłum ludzi i wieczne korki jak koło Ikea na Targówku – napisała na facebook’u jedna z mieszkanek.

O planach budowy miasteczka zakupowego w tym miejscu mówiło się już kilka lat temu, kiedy Irlandczycy mieli budować hotele i centra konferencyjne w tej samej wsi. Do tej pory nic w przypadku obu tych inwestycji nie zadziało się. Czy teraz to także nierealne plany?

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy