Powalczą o schetynówkę

27 września 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Władze gminy ponownie powalczą o dofinansowanie do budowy ulicy Szkolnej. Wniosek o pieniądze muszą złożyć do połowy września.

Budowa ul. Szkolnej jest potrzebna, by zapewnić nie tylko sprawną komunikację do działek, które powoli są zabudowywane, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów. Dzięki jej wybudowaniu szkolny autobus oraz rodzice odwożący dzieci do szkoły mogliby swobodnie objeżdżać obiekt, bez konieczności zawracania i wycofywania na wąskiej ulicy Singera. Konieczność manewrowania przez auta doprowadziła już do potrącenia dziecka.

Gminie nie udało się jednak uzyskać pieniędzy w poprzednich naborach do schetynówki. Warunki otrzymania dofinansowania uniemożliwiły zdobycie odpowiedniej liczby punktów przez ten projekt i w konsekwencji zdobycie pieniędzy. Teraz ma być inaczej.

- Będziemy występowali o środki ze schetynówki i dlatego zmieniamy projekt drogi, by zyskać więcej punktów podczas oceny i mieć większą szansę na otrzymanie finansowania. W tym naborze mają być bowiem punktowane np. ścieżki rowerowe, przystanki, oświetlone przejścia dla pieszych – mówi wójt Adam Krawczak.

Te elementy właśnie pojawia się w projekcie ul. Szkolnej. Gmina ma szansę na pozyskanie 50% potrzebnych środków. Kosztorys drogi opiewa na kwotę ponad 2 milionów zł.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy