Do kościoła jest bezpieczniej

23 września 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

W związku z licznymi interwencjami m.in. mieszkańców Zakroczymia wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na trzech ulicach.

Mieszkańcy korzystający z ul. Koźmińskiego skarżyli się na utrudnienia związane z ograniczoną widocznością oraz zbyt wąskim przejazdem, który zostawiały parkujące ukośnie auta.
W związku z ich petycją oraz interwencjami policji zmian dokonano na fragmencie ulicy O. H. Koźmińskiego (przy sklepie Lewiatan), ulicy Tylnej oraz alei Spółdzielni. - Rzeczywiście wyjazd z Tylnej przy ograniczonej widoczności jest bardzo ryzykowny – komentowała Agnieszka Ewa Szostak na portalu społecznościowym Facebook.
Zakroczymska policja zwróciła się do urzędu gminy z prośbą o postawienie dwóch znaków pionowych z zakazem zatrzymywania się na odcinku od ronda w kierunku ulicy Rynek, z wyłączeniem zatoczki parkingowej. Swoją prośbę motywowali poprawą bezpieczeństwa oraz usprawnieniem ruchu. Ustawiono więc znaki zakazu zatrzymywania się i oznakowano zatokę postojową. Można w niej więc parkować wyłącznie, zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, równolegle do krawężnika. To spowodowało zmniejszenie liczby miejsc parkingowych. Jak przyznają władze gminy, blisko jest jednak rynek, a tam dostatecznie dużo miejsca do parkowania.
Na ulicy Tylnej i alei Spółdzielni, w związku ze skargami mieszkańców, dodatkowo zamontowano progi zwalniające.
Uzupełniono także oznakowanie słupów energetycznych i progów zwalniających na ul. Tylnej.
- Należy wskazać, że te zmiany w organizacji ruchu znacznie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Po ich wprowadzeniu nie docierały do nas sygnały niezadowolonych mieszkańców – wyjaśnia Agata Januszewska sekretarz urzędu gminy.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy