Przypomnieli sobie o przedsiębiorcach

21 września 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Mieszkańcy bloków przy ul. Boh. Modlina nie wyrażają zgody na ograniczanie im możliwości parkowania aut przed ich blokiem.

Ktoś, pewnego ranka, na tyłach bloku nr 67 namalował kopertę na parkingu i postawił znak zakazu postoju.

- Tam mieściło się przecież kilka aut. Teraz jedynie dostawcy mogą tam stawać – skarży się jeden z mieszkańców bloku przy ul. Boh. Modlina.

Swojego niezadowolenia nie ukrywają również pozostali mieszkańcy.

- To zrobił jakiś idiota chyba – mówią.

Jak się okazuje, w ten sposób wyznaczono miejsce dla dostawców sklepu z zasłonami oraz sklepu z meblami kuchennymi.

- Odkąd przebudowana została ul. Modlińska i ten fragment ul. Boh. Modlina, to jest tak naprawdę tragedia. Dostawcy nie mają jak parkować, bo jeśli staną na chodniku zaraz przyjeżdża straż miejska albo policja i sypią się mandaty. Prosiłyśmy burmistrza o pomoc. Pani radna Dylewska mówiła też, że po tym wszystkim będą miejsca parkingowe bliżej sklepów, ale nic z tego nie wyszło – mówi Ewa Kozłowska prowadząca sklep z roletami.

Zdaniem właścicielski sklepu spożywczego Władysławy Sieroty, najlepszym pomysłem byłaby likwidacja terenu zielonego przed sklepem.

- Rozwiązałoby to problem. Tutaj jest 60 mieszkań, w każdym po 2-3 samochody, a miejsc parkingowych brakuje. Niestety, gdyby ktoś chciał zlikwidować trawnik to pewnie zaraz by się ktoś oburzał, że likwidują zieleń – powiedziała Ewa Kozłowska.

Zdaniem pani Ewy decyzje władz miasta i projektantów doprowadzą do tego, że wkrótce w mieście niemal przestaną istnieć drobni przedsiębiorcy.

- To przecież my płacimy najwięcej podatków a tak naprawdę nikt o nas nie dba. Teraz ktoś się zdecydował chociaż trochę poprawić sytuację, a już inni krzyczą, że to przeciw nim – mówi.

Jak informuje Jadwiga Zielonka, prezes spółdzielni Dążność, w budynku przy ul. Boh. Modlina 67 znajdują się trzy lokale usługowe.

- Z tego powodu zdecydowaliśmy o wydzieleniu dwóch miejsc parkingowych dla zapewnienia łatwiejszego dostarczania towaru – powiedziała. Mieszkańcy muszą zatem przywyknąć do takiego rozwiązania i podzielić się zbyt małą liczbą miejsc parkingowych z przedsiębiorcami.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy