Dębowa będzie mniej bezpieczna?

11 września 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Po tym, jak szlaban zamknął wjazd na osiedle Dębowe i wstęp na nie mają tylko osoby dysponujące pilotem, zaczął się problem z parkowaniem aut.

- Do tej pory, jadąc do sklepiku wjechałem na osiedle, zostawiłem auto na chwilę, załatwiłem sprawę i ruszałem dalej. Teraz muszę zostawić samochód przed szlabanami. Parkuję przy Dębowej – mówi pan Wojciech.

Takich parkujących jest coraz więcej, przez co zawęża się ulica i staje mniej bezpieczna. Do tego otwarto prywatną szkołę.

- Z moich informacji wynika, że może to być około 90 uczniów, natomiast na wybudowanym przy szkole parkingu miejsca starczy tylko na kilka pojazdów. Te dzieci trzeba będzie przywieźć i odwieźć do szkoły – mówi Tomasz Reginis prosząc, by sprawie przyjrzała się straż miejska.

Jak mówi, osiedle zostało zamknięte na prośbę wspólnot mieszkaniowych.

- Parkowali tu i mieszkańcy bloków pod Dębinką, i Osiedla Młodych. Jeden samochód został nawet ukradziony – mówi mieszkaniec.

Wzdłuż Dębowej można parkować po obu stronach, nie zabrania tego żaden znak. Przy dużym natężeniu ruchu, które w związku z budowanymi kolejnymi blokami, będzie jeszcze wzrastało, wprowadzenie jakichś rozwiązań będzie konieczne.

- Szkoła ma dogodny dojazd od ul. Miłej i tam powinno odbywać się przywożenie i odbieranie dzieci – sugeruje mieszkaniec osiedla.

Burmistrz zlecił strażnikom miejskim analizę sytuacji.

- Będziemy się przyglądać jak będzie to wyglądało po otwarciu placówki - zapewnił Bogdan Błoński, zastępca komendanta straży miejskiej.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy