Bezcenna pomoc rodziców

11 września 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Do ostatnich godzin wakacji trwały prace w pomiechowskich szkołach. Dzięki ich wydłużeniu o jeden weekend oraz pomocy rodziców zdążono ze wszystkim tuż przed pierwszym dzwonkiem.

W generalnie wyremontowanych wnętrzach rozpoczęły nowy rok szkolny dzieci z Goławic Pierwszych i Starego Orzechowa. Komisja oświaty podczas wyjazdowych obrad oceniła stan przygotowań placówek edukacyjnych do nowego roku szkolnego.

Jak informowaliśmy już wcześniej, w Starym Orzechowie wyremontowano wszystkie sale. Wymieniono podłogi, instalację elektryczną, grzejniki, okna i parapety. W piątek, 1 września, firma wykonująca prace oddała budynek do użytku. Przez następne dwa dni rodzice oraz nauczyciele posprzątali wszystkie pomieszczenia i rozstawili meble.

- Fantastyczne jest podejście rodziców, ponieważ w chwilach kiedy przychodził moment kryzysowy i zastanawiałam się czy ze wszystkim damy sobie radę, rodzice zapewnili mnie o swojej gotowości do pomocy i że wszystko będzie dobrze. Sami pytali kiedy przyjść, kiedy sprzątać, bo są gotowi do działania. Naprawdę mamy fantastycznych rodziców i nauczycieli. Wszyscy zaangażowali się w prace porządkowe, tworzyliśmy zespół ponad 30- osobowy – cieszy się Marzena Bryjak, dyrektor szkoły.

Wciąż trwają prace przy elewacji szkoły oraz naprawa dachu. Te najprawdopodobniej zakończą się w październiku. Kontynuowana jest także budowa sali gimnastycznej a także boiska do gier zespołowych. Plac budowy został jednak odgrodzony, a dzieci i rodzice poinformowani o zwiększonym ryzyku. Termin zakończenia budowy kompleksu sportowego planowany jest na koniec listopada.

W szkole podstawowej w Goławicach Pierwszych dokonano gruntownej naprawy dachu, który był w bardzo złym stanie, a przeciekająca woda deszczowa tworzyła zacieki na suficie i ścianach.

W każdej sali zamontowano rolety. Wygospodarowano nowe pomieszczenie, które ma służyć jako szatnia dla przedszkolaków. Odmalowano część sal, położono nowe podłogi oraz wymieniono oświetlenie.

- Naprawa dachu była najważniejszym elementem remontu szkoły, była dla mnie priorytetem. Bardzo chciałabym podziękować także rodzicom, którzy zebrali fundusze na trzy rzutniki, ekrany oraz laptop – mówi Violetta Popławska, dyrektor szkoły.

Także i tu trwa budowa boiska do gier drużynowych i sali gimnastycznej. Kiedy ta skończy się, obecna sala do ćwiczeń zamieni się w stołówkę, gdzie będą prowadzone także m.in. zajęcia plastyczne.

- Bardzo mnie to cieszy, iż tak duże nakłady pieniężne są przeznaczane w naszej gminie na oświatę. To z pewnością będzie procentowało w przyszłości – stwierdziła Małgorzata Lewczuk przewodnicząca komisji oświaty.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy