Wykonawcy chcą więcej

9 września 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Minimum 400 tys. zł więcej niż planowała wydać gmina chcą wykonawcy przebudowy gminnego ośrodka kultury w Pomiechówku. Czy gmina, po trzech unieważnionych przetargach, zdecyduje się wyłożyć więcej pieniędzy, a inwestycja w końcu ruszy?

Gmina do tej pory unieważniła trzy postępowania.
- Pierwsze z takiego powodu, iż wykonawcy składający oferty nie zgodzili się na przedłużenie terminu związania ofertą. To w konsekwencji spowodowało, że nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu. W drugim przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Trzecie postępowanie zostało unieważnione z powodu stwierdzenia przez zamawiającego w toku postępowania wady dokumentacji projektowej - informuje wydział inwestycji i zamówień publicznych UG.
Na inwestycję, której wartość według kosztorysu oszacowano na ponad 5 mln 121 tys. zł, gmina zaplanowała 6 mln zł. Niestety, czwarty przetarg pokazał, że zainteresowanych pracą firm jest niewiele, a ceny wzrosły. 22 sierpnia upłynął termin składania ofert w czwartym przetargu, w którym brały udział dwie firmy. Obaj wykonawcy zaproponowali kwoty wyższe (o 400 tys. zł i o 1,3 mln zł) niż planowała wydać gmina. Jaką decyzję tym razem podejmie wójt?
- Obecnie w toku jest postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę na realizację przedmiotowego zamówienia. Na chwilę obecną zamawiający przeprowadza ocenę złożonych ofert i przedmiotowa decyzja o finansowaniu zostanie podjęta w kolejnym etapie postępowania - informuje urząd.
Przypomnijmy, w ramach rozbudowy ośrodka kultury ma powstać nowoczesne kino wraz z zapleczem, pracownia muzyczna, klub malucha i sala muzealno-wystawiennicza. Obecny budynek GOK-u zostanie rozbudowany do czterech kondygnacji. Zakłada się, że prace mają potrwać rok.
- Dążymy do tego, aby powstały obiekt spełniał najwyższe standardy. To zdecydowanie największy i najbardziej ambitny cel – budowa kina w Pomiechówku – mówił w maju Dariusz Bielecki, wójt gm. Pomiechówek.
Mimo trzech już przetargów i upływającego czasu, prace jeszcze się nie zaczęły. Projekt współfinansowany ma być ze środków unijnych w wysokości 3,5 mln zł. Prace powinny zakończyć się do 31 maja 2018 r.

 

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy