Mają pomysł na plac

13 sierpnia 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Pływające domki, podziemny parking, bulwar i trójwymiarowa mapa - taki jest pomysł na zagospodarowanie Placu Solnego i wałów.

W urzędzie miejskim odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono wstępne założenia zagospodarowania. Przyszły tylko dwie mieszkanki.

Wstępny projekt zakłada, o co wnioskowali głosujący w sondzie na profilu burmistrza miasta na Facebooku, zlikwidowanie części miejsc parkingowych oraz stworzenie przestrzeni do rekreacji.

Jak tłumaczyli przedstawiciele firmy opracowującej projekt rewitalizacji tej części miasta, pod Placem Solnym miałby powstać parking podziemny, który częściowo rekompensowałby likwidację obecnych miejsc parkingowych. Na placu zaś wykonana miałaby być trójwymiarowa mapa dorzecza trzech rzek: Narwi, Wisły i Wkry.

Służyłaby jako miejsce do spacerowania, ale też byłaby nawierzchnią dla skaterów,
czy deskorolkarzy. Na placu ma pojawić się również wieża widokowa, zaś wejście na wał powstanie w miejscu niszczejącego drewniaka przy ul. Sukiennej. Ten ma zostać docelowo wyburzony. Pojawią się ławki i miejsca do wypoczynku, zaś na jezdni spowalniacze.

- Rozebranie tego budynku wydaje się najbardziej sensownym rozwiązaniem. On tak naprawdę szpeci całą okolicę – mówił projektant.

Przed samym wałem znajdować się będą bulwary wraz z ciągiem pieszym i ścieżką rowerową. Te rozciągać się mają na odcinku od wejścia przy Placu Solnym do siedziby WOPR. W założeniu będą one rozbudowywane aż na wysokość osiedla Okunin, gdzie na terenie obecnych łąk zbudowana zostanie nowa część miasta. Ta ma powstać wzdłuż projektowanej ul. Łąkowej, łączącej ul. Sukienną z ul. Okunin.

- Zgodnie w pierwotną koncepcją, proponowaną przez Holendrów, miałby tam, od podstaw, powstać port rzeczny. Uznaliśmy, że to rozwiązanie bez sensu, ponieważ istnieje tam już kanał. Należy go zrewitalizować i wybudować śluzę wodną w wale, dzięki czemu będą tam mogły wpływać łodzie. Jest też taki pomysł, by udostępnić do wynajmu pływające domki. Są one wyposażone w silniki i można nimi przemieszczać się po wodzie. Są plany budowy podobnego portu w Serocku i nic nie stoi na przeszkodzie, by Nowy Dwór z tym miastem połączyć drogą wodną – powiedział Jarosław Chrobatko.

To nie ostatnie ze spotkań konsultacyjnych. Kolejne zaplanowano jeszcze w tym roku.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy