Zapominalstwo kosztuje - 95 zł

11 sierpnia 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

O tym, że nowodworski Lidl należy do wyjątkowych już pisaliśmy. Wyjątek, w tym przypadku, nie oznacza jednak wyróżnienia.

By zapobiec zostawianiu aut przez mieszkańców na przysklepowym parkingu i brakowi miejsc dla klientów, wprowadzono biletomat. To, zdaniem przedstawicieli Lidla wyjątkowa sytuacja, gdyż w innych miastach w Polsce nie ma problemu z brakiem miejsc dla klientów marketu. Za darmo w Nowym Dworze można zostawić auto na godzinę, za każdą kolejną płacimy 3 zł. Obowiązkiem osoby zostawiającej pojazd na parkingu jest nie tylko pobrać bilet, nawet jeśli ma zamiar być w sklepie krócej niż godzinę, ale także położyć go w widocznym miejscu. To, ile może kosztować nieprzestrzeganie tego zalecenia, przekonała się nasza czytelniczka.

Wyszłam z samochodu, wzięłam bilet i włożyłam do kieszeni. Byłam przekonana, że nikt nie chodzi na tym parkingu i nie sprawdza ich. Niemile zostałam zaskoczona – mówi mieszkanka
Nowego Dworu Maz.

Kiedy wyszła ze sklepu, za szybą auta zauważyła wezwanie do zapłaty 95 zł. Tyle wynosi opłata za brak ważnego biletu.

- Bilet ważny miałam tyle, że przy sobie. Podeszłam do pana, który krążył po parkingu i pokazałam bilet. Poprosił o okazanie paragonu zakupu ze sklepu – mówi nasza czytelniczka.

Jak przyznaje, akurat w sklepie nie kupiła nic, bo nic nie wpadło jej w oko, jednak wróciła do Lidla i zrobiła drobny zakup, by móc okazać, że ma paragon.

Napisała odwołanie do firmy nadzorującej parking i wezwanie zostało jej anulowane. Niesmak pozostał.

- A co w przypadku, gdybym uparła się i nie wróciła po zakupy, przecież nie każda wizyta w sklepie musi kończyć się kupieniem czegoś. Czy wtedy musiałabym zapłacić karę 95 zł – mówi nasza czytelniczka.

Zapewne okazania dowodu zakupu w Lidlu nikt by nie żądał, gdyby bilet, tak jak napisane jest w regulaminie, był położony w widocznym miejscu w aucie. Uczulamy, zamiast do kieszeni lub torebki wkładamy bilet za przednią szybę.

 

 

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy