Okradły 80- latkę

10 sierpnia 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Tysiąc złotych ukradły z szafki 80- letniej nowodworzanki trzy kobiety. Weszły do jej domu, pod pretekstem dowiedzenia się, którędy dojadą na targowisko.

Nadmierne zaufanie do obcych kolejny raz okazało się zgubne. O tym, że do domu czy mieszkania nie można wpuszczać osób nieznajomych, przekonała się 80- letnia mieszkanka ulicy Źródlanej w Modlinie Starym.

W czwartek, 20 lipca, około godz. 12, pod jej dom podjechało ciemne, osobowe auto, z którego wysiadły trzy kobiety. Weszły do domu, pytając o drogę na najbliższe targowisko.

- Podczas rozmowy wykorzystały nieuwagę właścicielki mieszkania i z szafki dokonały kradzieży gotówki w kwocie 1 tys. zł. Następnie wsiadły do ciemnego auta osobowego i odjechały. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w nowodworskiej komendzie - mówi rzecznik nowodworskiej policji.

Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia lub zauważyły podejrzane osoby. Rysopis: wiek ok. 40-50 lat, średnia budowa ciała, 155-160 cm wzrostu, ubrane na ciemno, ciemne włosy, ciemna karnacja.

- Po raz kolejny ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań i domów nieznanych osób. Mogą to być przestępcy, którzy niejednokrotnie pozbawiają właścicieli dorobku całego życia – dodaje rzecznik.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy