Z promilami za kierownicą

8 sierpnia 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

W weekend na terenie gminy Nasielsk funkcjonariusze komisariatu ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących.

4 sierpnia w godzinach nocnych w miejscowości Mogowo zatrzymano do kontroli renault, którego kierowca jechał zygzakiem. Okazało się,  że kierujący pojazdem Krzysztof Ś., mieszkaniec gminy Nasielsk, znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało około promil alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu (0,37 mg/l i 0,36 mg/l).

Kolejni dwaj nietrzeźwi kierujący zostali ujawnieni przez funkcjonariuszy komisariatu policji w Nasielsku 6 sierpnia. Pierwszy z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy już chwilę po północy w Nasielsku podczas kontroli volvo. Kierujący pojazdem Janusz S., 32-letni mieszkaniec gminy Nasielsk „wydmuchał” ponad dwa i pół promila alkoholu. Kilkanaście godzin później w miejscowości Cieksyn mundurowi zatrzymali do kontroli daewoo, którym ku ich zaskoczeniu poruszała się 62-letnia mieszkanka Warszawy. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości kierującej pojazdem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym przez nią  powietrzu.  

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 5. Ponadto kierujący musi liczyć się z co najmniej z 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczeniem pieniężnym w wysokości 5000 zł. 

Kierowco pamiętaj: Piję = nie prowadzę.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy