Na ulicach urzadzają wyścigi?

7 sierpnia 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Nadal nie rozwiązano kwestii oświetlenia na ul. Dąbrówki w Nasielsku, a już mieszkańcy wskazują inny problem - wyścigi kierowców.

Ulica ta jest jedną z najstarszych w mieście, jednak nie ma tam ani asfaltu, ani nawet latarni, które mogłyby zwiększyć bezpieczeństwo przechodzących tam osób. Po raz kolejny na ten problem zwracał uwagę radny Henryk Antosik.

- Co z oświetleniem ul. Dąbrówki, czy są szanse na to, by znalazły się środki chociaż na projekt – mówił.

Jak poinformował go Radosław Kasiak, kierownik wydziału inwestycji, zamówień publicznych i programów strukturalnych możliwe jest jedynie wykonanie projektu.

- Z uwagi na fakt, że musimy podpisać umowę i udzielić pomocy finansowej w zakresie budowy ronda, to jest to wysoki koszt. Jest to nawet droższe niż zakładał kosztorys projektowy. A to zawiera tylko oświetlenie ronda. Dokładnie co do ul. Dąbrówki, to do końca roku możemy przygotować projekt – powiedział.

Henryk Antosik przypomniał również o montażu progów zwalniających na ul. Anny Jagiellonki i ul. Królowej Jadwigi.

 - Zwracałem się kiedyś z prośbą o montaż progów zwalniających. Są kierowcy, którzy potrafią się zachować, ale są też idioci, którzy urządzają tam wyścigi. Jedna z mieszkanek zadzwoniła na policję, ta przyjechała i chyba udało się znaleźć sprawców. Ponieważ jest to bardzo niebezpieczne, proszę o wykonanie tam spowalniaczy – mówił radny Henryk Antosik.

Radosław Kasiak obiecał przyjrzeć się tej kwestii.

- Jeśli chodzi o progi zwalniające to przeanalizujemy ten temat, będę rozmawiał z osobami odpowiedzialnymi za organizację ruchu. Na takich krótkich odcinkach musimy się zastanowić, czy to ma sens, ale oczywiście będziemy o tym z panem burmistrzem dyskutować – powiedział.

Zdaniem Szymona Koźniewskiego, rzecznika nowodworskiej policji, zdarzenie o którym wspomina Henryk Antosik mogło dotyczyć pościgu policyjnego za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli.

- Zdarzenie to miało miejsce 24 maja po godz. 20. Policjanci na terenie miasta zatrzymywali do kontroli kierowcę opla omegi. Mimo tego podjął on próbę ucieczki m.in. ul. Anny Jagiellonki i ul. Królowej Jadwigi. Na tej ostatniej porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Później okazało się, że 38-letni mieszkaniec Nasielska miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów – powiedział rzecznik.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy