Młodzi ratownicy ćwiczyli nad morzem

6 sierpnia 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Nowodworska sekcja pływacko - ratownicza Sport Plus uczestniczyła w szkoleniu ratownictwa morskiego, pomagając ratownikom w obstawianiu kąpielisk strzeżonych na plażach Bałtyku.

Młodzi podopieczni sekcji mieli możliwość podejrzenia pracy ratowników morskich i  zapoznania się ze sprzętem służącym do ratowania życia. Młodzieżowa szkółka WOPR sekcji Sport Plus czynnie brała udział we wszystkich akcjach ratowniczych. Uświadamiała korzystających z plaży i kąpielisk w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas na nadmorskich plażach. Roznosiła ulotki  oraz przekazywała opiekunom opaski informacyjne z numerem telefonu  bliskiej osoby w razie zagubienia dziecka.

Dzieci brały udział w patrolowaniu plaż oraz obserwowały z wieży ratowniczej kąpiących się plażowiczów. Zespół Sport Plus brał udział w ćwiczeniach ratowniczych takich jak pływanie z bojką SP po morzu, holowanie tonącego, pływanie łódkami ratowniczymi, kajakami oraz skuterami wodnymi. Każdy z naszych podopiecznych miał swojego opiekuna (ratownika), z którego wiedzy mógł korzystać podczas całego pobytu na szkoleniu. Tak cenne doświadczenie w przyszłości zaowocuje posiadaniem w sekcji najlepiej wyszkolonych ratowników, którzy w przyszłości będą mogli obstawiać nowodworskie plaże.

Sekcja dziękuje prezes WOPR i wszystkim ratownikom z Krynicy Morskiej za zaangażowanie i wspaniałą współpracę.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy