Klienci od nas uciekają

19 lipca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Właściciele firm prowadzący działalność gospodarczą przy ul. Boh. Modlina proszą o parkingi i dojazdy do swoich lokali. Wielu klientów omija ich z powodu braku możliwości zatrzymania się i zaparkowania auta.

- W wyniku dokonanej w 2016 r. przebudowy, pozbawiono nas dojazdów do lokali handlowo – usługowych i parkingów przy ul. Boh. Modlina, co spowodowało wyraźne szkody w prowadzonych przez nas działalnościach gospodarczych. Obecny stan właściwie uniemożliwia nam ich prowadzenie – napisali właściciele i najemcy lokali użytkowych. Pod pismem do burmistrza podpisało się 17 przedstawicieli firm.
O tym, jak trudno prowadzić działalność handlową i usługową w Nowym Dworze wiedzą tylko ci, którzy ją prowadza. Przedsiębiorcy mówią o braku polityki wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Oprócz płacenia podatków do kasy miejskiej, nie mogą liczyć na zrównoważoną strategię rozwoju miasta.
- Jeśli coś się zabiera, a tak było w przypadku klientów po wybudowaniu centrum handlowego i ulicy Modlińskiej, nie da się utrzymać dotychczasowego stanu, nie dając nic w zamian. A tak właśnie u nas jest – pani Beata mówi o braku wsparcia samorządu w ułatwieniu prowadzenia działalności. Przedsiębiorcy mają takie właśnie wrażenie. - Wyprowadzenie handlu z ul. Zakroczymskiej i Warszawskiej było przyczyną zamykania lokali w tych miejscach. Dobrze, że miasto buduje nowe ulice i powstaje centrum handlowe, tyle, że w zamian powinien być pomysł i na centrum miasta. Tylko słyszymy, że ma być deptak na ul. Warszawskiej, miejsca parkingowe, że ma być ładniej, ale kiedy, czy pozostający w centrum dostaną swoją szansę?
Na brak właśnie miejsc parkingowych i dojazdów do swoich firm przy ul. Boh. Modlina zwracają uwagę właściciele firm.
- Dziś mamy takich klientów, że jak nie mogą podjechać pod sklep, to pojadą dalej. U nas tymczasem miasto wywaliło trawniki, o które nikt nie dba poza koszeniem, a nie pomyślało o tych, którzy codziennie ciężko pracują na to, by zapłacić np. podatki do kasy miasta - mówi przedsiębiorca.
Klienci zatrzymują się na chodnikach, ale często podjeżdża straż miejska lub policja i karze ich mandatami. Podobnie jest z kurierami, czy dostawcami. Ci muszą przejeżdżać po chodniku.
- Od ul. Sempołowskiej nie ma też dojazdu, bo jest tam wąsko i uliczka zastawiona jest samochodami mieszkańców. Zmniejszyła się ewidentnie liczba klientów po przebudowie ulicy Boh. Modlina - mówi p. Jolanta.
- Na trawnikach rośnie zielsko, są niezadbane, ludzie wyprowadzają tam psy, żadna to ozdoba miasta. Jest tam bardzo dużo miejsca, by zrobić parking. Liczyliśmy, że zrobią je przy przebudowie drogi, niestety, nie zrobili nic - dodaje.
O tym, że parkingi powinny powstać np. na zielonym terenie między ul. Boh. Modlina a blokami spółdzielczymi, mówiono już wcześniej. Niestety, zabrakło i pieniędzy, i dobrej woli. Nie zrobiono nic, ale plany są.
- Na wskazanych przez nas terenach zielonych wzdłuż ul. Boh. Modlina planujemy wykonać parkingi. Ze względu na przewidywane przez nas dość duże koszty tego zadania, prawdopodobnie zostanie ono zrealizowane w przyszłym roku. Zaznaczam jednocześnie, że przy każdej okazji, jeśli istnieje taka możliwość staramy się zwiększać bilans miejsc parkingowych w mieście Jacek Kowalski, burmistrz.
Taka informacja na pewno nie ucieszy przedsiębiorców, dla których kolejny rok może być równie trudny. Tym bardziej, że burmistrz żadnej gwarancji wykonania inwestycji nie daje.
- To będzie bardzo trudna sprawa, bo to jest droga wojewódzka i będzie problem z uzyskaniem zgody na zjazd z niej na parking. Myśleliśmy ewentualnie, by wykorzystać istniejący parking przy przystanku autobusowym i zrobić od niego uliczkę wzdłuż ul. Boh. Modlina, z której byłyby zjazdy na parkingi usytuowane na obecnym terenie zielonym. To z kolei powoduje konieczność zebrania znacznej warstwy nawierzchni, co wymusi przełożenia wodociągu i gazociągu, które znalazłyby się zbyt płytko. A to kolejne bardzo duże i kosztowne zadania - dowiedzieliśmy się.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy