Z sukcesem biegają na orientację

18 lipca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

PUKS Młode Orły szkoli ponad 100 zawodników i zawodniczek, piłkarzy i biegaczy. Po dwóch latach młodzi adepci piłki nożnej mogą kontynuować treningi w Nowodworskim Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nabór odbywa się zawsze we wrześniu. Obecnie szkoleniem podstawowym zajmują się Adrian Zaremba i Michał Drewnowski.
Od września w klubie trenuje zespół piłki nożnej dziewcząt. Trudnego zadania przygotowania drużyny do rozgrywek podjął się trener Wojciech Stecyna.
- Bardzo ważnym jest organizowanie treningów w pobliżu miejsca zamieszkania, bowiem wielu rodziców nie miałoby możliwości dowożenia swoich dzieci na treningi na obiekty NOSiR-u. Podstawowym celem w szkoleniu piłkarskim, prowadzonym przez PUKS, jest opanowanie podstawowych elementów technicznych niezbędnych w dalszym szkoleniu już w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. - mówi Józef Kmieciński, prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego.
Inny cel stawiają sobie biegacze na orientację.
Działająca od 22 lat w Nowym Dworze sekcja biegu na orientację zawsze osiągała zadowalające wyniki. W Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego corocznie od 1999 r. zdobywała punkty. Biegacze na orientację wielokrotnie reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy Juniorów. Agnieszka Grzelak trzykrotnie brała, z powodzeniem, udział w tych mistrzostwach i zdobyła złoty medal w biegu sztafetowym. Czterokrotnie reprezentowała Polskę w tych zawodach Zuzanna Wańczyk również wywalczyła medal - brązowy.
W tym roku Zuzanna Wańczyk i Dagmara Dominiak zostały powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Biegu na Orientację, które były rozgrywane w Tampere (Finlandia) od 10 do 15 lipca. Reprezentacja Polski wyjedzie do Finlandii w składzie 10 – osobowym (5 juniorek i 5 juniorów).
Kwalifikacja dwóch juniorek z PUKS Młode Orły jest ogromnym sukcesem zawodniczek
i sztabu szkoleniowego.
- Obie zawodniczki awans wywalczyły po kilku etapowych zmaganiach i wykazaniu swoich przewag sportowych nad konkurentkami – mówi trener Józef Kmieciński.
W rozegranych w tym roku Mistrzostwach Polski w długodystansowym biegu na orientację złoto wywalczyła Zuzia Wańczyk. Daga Dominiak ten morderczy wyścig ukończyła na doskonałym piątym miejscu.
Kolejne Mistrzostwa Polski w sprinterskim biegu na orientację zostały rozegrane 4 czerwca w Lublinie. Zuzia ponownie okazała się bezkonkurencyjna, Mastersi dorzucili do tego dorobku kolejne trzy medale.
Bardzo ważnymi zawodami są Klubowe Mistrzostwa Polski (KMP). Po ich rozegraniu najlepszych osiem klubów jest zaliczanych do I ligi, kolejne 12 tworzy II ligę.
Tegoroczne KMP rozegrane w Pabianicach w dniach 21-22 maja, zespół PUKS Młode Orły ukończył na VIII miejscu i uzyskał status klubu I – ligowego.
Dla najmłodszych, oprócz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, bardzo ważnym jest start w Pucharze Najmłodszych, nieoficjalnie nazywanym Mistrzostwami Polski. W tym roku złoty medal w biegu klasycznym w kategorii trzynastolatek K13 zdobyła Maja Majewska. Bardzo dobrze zaprezentowała się w K14 Oliwia Zielińska. Rewelacyjnie biegali najmłodsi.
Sekcja BnO PUKS Młode Orły w tym roku w dniach 1-3 maja zorganizowała trzyetapowe międzynarodowe zawody w biegu na orientację, Grand Prix Mazowsza. W tych zawodach wystartowało 435 zawodników, udział wzięli zawodnicy z Francji, Szwecji, Rosji i Ukrainy. Pierwszy etap rozegrano w Twierdzy Modlin. Podczas trzeciego etapu po raz pierwszy w Polsce elita miała do zaliczenia 100 punktów kontrolnych. Zespół organizacyjny tych zawodów, którym kierował Adam Szmulkowski spisał się doskonale. Bardzo dobre mapy, ciekawe trasy, dobrze zorganizowane centrum zawodów spotkały się z pozytywną oceną uczestników.
W drugim półroczu klub czekają kolejne zadania:
- dalsze szkolenie podstawowe drużyn piłki nożnej i ewentualny nabór do zespołu ‘2011.
- dział sekcji BnO w zawodach w lipcu: Puchar Wawelu 5-9, O-Games 25-27, Limanowa Cup 25-31. W sierpniu, od 12 do 20, zgrupowanie sportowe w ramach kadry wojewódzkiej młodzików połączone ze startem w Pucharze Bałtyku i Grand Prix Pomorza.
Wrzesień i październik to Mistrzostwa Polski w biegu klasycznym i sztafetowym oraz Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym i nocnym. Ponadto przed zawodnikami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Mistrzostwa Mazowsza, Warszawska Olimpiada Młodzieży.
PUKS Młode Orły 2-3 września będzie organizatorem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegu klasycznym i sprinterskim.