Spod Biedronki dojadą do urzędu

17 lipca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Chociaż w Nasielsku duża część dróg miejskich nie jest nawet utwardzona, to władze planują budowę nowej, do samego urzędu miejskiego.

Nowa droga ma łączyć ul. Warszawską z ul. Elektronową, a jej wylot znajdzie się pod samym magistratem.

Jak mówi Radosław Kasiak, kierownik wydziału inwestycji, zamówień publicznych i programów strukturalnych na razie nie został opracowany jej kosztorys, zaś projekt jest na ukończeniu.

- Już właściwie mamy dokumentację i musimy znaleźć środki na wykup gruntu, zastosujemy też specustawę drogową. Będzie to droga asfaltowa z chodnikiem – dodaje Bogdan Ruszkowski, burmistrz Nasielska.

Może nieco dziwić fakt rozpoczynania takiej inwestycji w momencie, gdy pieniędzy brakuje na inne drogi, jednak zdaniem urzędników ta inwestycja jest potrzebna.

- Ułatwi ona komunikację mieszkańcom osiedla przy ul. Piłsudskiego. Obecnie wyjazd z niej, szczególnie w godzinach szczytu, jest bardzo utrudniony – powiedział Radosław Kasiak.

Inwestycja, oprócz budowy nowej drogi wraz z chodnikiem oraz budową odwodnienia, zakłada przebudowę parkingu obok sklepu Biedronka.

- Część z miejsc parkingowych będzie usunięta, ale postaramy się, żeby później nie było problemów z pozostawianiem pojazdów w tym miejscu - dodaje kierownik.

Jego zdaniem, pełną dokumentację uda się uzyskać na przełomie września i października, zaś prace ruszą w przyszłym roku.

 

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy