Asfalt poprowadzą w pola

17 lipca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Rozpoczyna się budowa drogi w Goławicach Pierwszych. Część mieszkańców zastanawia się, w jakim celu na utwardzony przed kilkoma laty odcinek kładziony będzie tłuczeń i asfalt, skoro droga kończy się w polach.

Planowana od kilku lat budowa drogi od szkoły w Goławicach Pierwszych, gm. Pomiechówek, w kierunku pogranicza z gm. Nasielsk, rozpocznie się w najbliższych dniach. Jak informuje Mariusz Łempicki, zastępca wójta gm. Pomiechówek, prace za blisko 250 tys. zł, zlecone zostały Pomiechowskiemu Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „Wkra”.

- Wykonany zostanie odcinek od szkoły do skrzyżowania, który uregulowany ma stan prawny i stałą szerokość pasa drogowego. Kilka lat temu wykonaliśmy tam utwardzenie z betonu kruszonego, a obecnie zrobiona zostanie podbudowa z kruszywa łamanego, która pokryta zostanie nakładką asfaltową - mówi Mariusz Łempicki.

Beton pochodził z modlińskiego lotniska i gmina kupiła jego kilkaset ton z przeznaczeniem na wysypanie m.in. w Wymysłach czy właśnie Goławicach Pierwszych. Teraz przy szkole złożono dziesiątki ton kruszywa, które wykorzystane ma być na nieco ponad kilometrowej długości odcinku drogi. Zdania co do potrzeby jej budowy są podzielone, chociaż decyzja zapadła na zebraniu sołeckim wsi Goławice Pierwsze, które przeznaczyło na tę inwestycję fundusz sołecki.

- Jest to bardzo uczęszczana droga, stanowiąca głównie dojazd do pól. Z betonu, którym ją wysypali bardzo się kurzy i co chwilę wybijają się dołki. Równy asfalt będzie służył nie tylko nam, ale zapewne i mieszkańcom ze strony gm. Nasielsk, którzy nie będą musieli jeździć do Goławic przez Pomiechówek czy Borkowo – twierdzi pani Maria, mieszkanka Goławic Pierwszych.

- Dla mnie to wyrzucone pieniądze. Po co kolejny raz utwardzać odcinek, który był już robiony, a za nim każda z trzech odchodzących dróg jest niemal nieprzejezdna. Powinni najpierw zadbać o fragment od fortu w kierunku Torunia Dworskiego, który nie był niczym utwardzany i jest często nie do przejechania – mówi pan Paweł z Goławic Pierwszych.

Jak informuje Mariusz Łempicki, odcinek odcinek między skrzyżowaniem przy forcie w Goławicach Pierwszych, a pograniczem z gm. Nasielsk ma zmienną szerokość i trzeba byłoby najpierw wytyczyć pas drogowy. Nie mniej jednak jest on co pewien czas utwardzany. To właśnie na ten fragment w ubiegłym roku nawieziono gruz z gwoździami, które poprzebijały opony w wielu autach, o czym informowaliśmy na łamach Gazety Nowodworskiej. Na nic zdawały się próby przegrabienia gruzowiska, a pomogły dopiero kilkugodzinne spacery pracowników KZB z magnesami, które wyciągnęły z wysypanego na drogę gruzu większość metalowych gwoździ i drutów.

Może zatem uda się wygospodarować trochę tłucznia i utwardzić powierzchownie odcinek od fortu do Torunia Dworskiego. Dzięki temu znacznie poprawiłby się przejazd tą drogą, która stanowi skrót między Goławicami a np. Miękoszynem, czy Studziankami, gm. Nasielsk.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy