Gmina chce drugi market

15 lipca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Ponad 252 zł za metr oczekuje gmina Zakroczym za działkę o powierzchni ponad 5,4 tys. metrów, przy markecie Biedronka. Czy, jak sugeruje burmistrz, powstanie tam market budowlany lub stacja obsługi pojazdów?

Już w ubiegłym roku, podczas posiedzeń komisji RG w Zakroczymiu, burmistrz wspominał o planowanej sprzedaży działki przy ul. Płońskiej. Twierdził, że skoro powstała tam Biedronka,
teren stał się bardziej atrakcyjny dla potencjalnego inwestora.
-Chodzi o działkę, a w zasadzie ciąg działek, w miejscu, gdzie kiedyś była kuźnia. Uważam, że jest to dobre miejsce np. na niewielki market budowlany, który przydałby się w naszej gminie. Oczywiście to tylko sugestia, a decyzję podejmie osoba lub firma, która kupi teren – mówił burmistrz Artur Ciecierski.
Na początku roku, gdy pytaliśmy gminę o plany sprzedaży tej nieruchomości, uzyskaliśmy odpowiedź, że jeszcze nie została podjęta decyzja. Rozważano też możliwość wykonania dojazdu od strony ul. Doranta. Ulica Płońska znajduje się w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i może być problem z uzyskaniem zgody na szeroki wjazd, który znajdowałby się zaledwie kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną. 31 maja gmina ogłosiła przetarg na sprzedaż nieruchomości, której łączna powierzchnia wynosi 5 413 m2, zaś cena wywoławcza brutto 1 mln 365 tys. 300 zł. Zatem za metr ponad 252 zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczona może być pod: usługi rzemiosła, drobne zakłady wytwórcze, usługi budowlane, motoryzacyjne, magazyny z wykluczeniem magazynów wielkoprzestrzennych o charakterze logistycznym, obiekty handlowe o maksymalnej powierzchni sprzedaży 300 m2. Potencjalnych inwestorów zachęca sam burmistrz.
- Gmina ogłosiła przetarg na sprzedaż świetnie położonej nieruchomości (przy Biedronce). Przy trasie DK62 Warszawa - Płock, 1 km od trasy S7 Warszawa - Gdańsk, 3 km od portu Lotnisko Modlin – reklamuje na Facebooku Artur Ciecierski.
Jak podkreśla, niejednokrotnie mówił potencjalnym inwestorom, że na terenie miasta przydałby się m.in. mały market lub sklep z materiałami budowlanymi, autoryzowana stacja obsługi pojazdów wraz z myjnią ręczną. Poza tym, zdaniem burmistrza, przy Biedronce przydałaby się drogeria np. Rossmann, czy Hebe. O tym, czy znajdzie się chętny na kupno działki, wiadomo będzie 3 sierpnia, kiedy zaplanowano przetarg.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy