Na tarasie piją alkohol

10 lipca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Po kilka razy w tygodniu nowodworscy strażnicy podejmują interwencję na tarasie widokowym przy ul. Kolejowej. Bardzo często przebywające tam osoby piją alkohol, za co karane są mandatami.

Przy ul. Kolejowej w Modlinie Starym, tuż obok szkoły, powstał „taras widokowy”, gdzie znajduje się także kilka urządzeń siłowni napowietrznej. Miejsce to upodobała sobie młodzież, która niemal każdego wieczoru spotyka się tam i przebywa do późnych godzin nocnych. Dlatego też często pojawia się tam straż miejska, by sprawdzić czy nie dochodzi do aktów wandalizmu, czy zakłóceń ciszy nocnej. Niejednokrotnie napotkane osoby spożywają alkohol, co jest w tym miejscu zabronione. O tym, że to miejsce spotkań amatorów nie tylko piwa świadczą leżące pod ławeczką puste butelki. Sypią się więc mandaty.
-Osoba spożywająca napój alkoholowy w miejscu publicznym, popełnia wykroczenie karane grzywną. Jej wysokość została wskazana w rozporządzeniu w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń i wynosi 100 zł- informuje Małgorzata Wójcik ze straży miejskiej
Od początku czerwca strażnicy na „tarasie widokowym” przy ul. Kolejowej ukarali mandatami 6 osób. Zapewne byłoby ich więcej, jednak bardziej spostrzegawczy, gdy zauważą strażników, chowają butelki czy puszki z alkoholem i unikają kary.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy