Wykonawcy są za drodzy

4 lipca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Płońskiej i Kościuszki oraz przebudowa mostu na rzece Nasielnej może się opóźnić. To za sprawą cen, jakich zażądali ewentualni wykonawcy za wykonanie tych prac.

Planowane inwestycje, zdaniem Bogdana Ruszkowskiego, mogą być zagrożone. Jak przypuszcza, przyczyna leży w firmach, którym brakuje pracowników.

Mało firm jest zainteresowanych przetargami. Z tego co wiem, przetarg ma być rozstrzygnięty 14 czerwca, a do tej pory jest problem, bo jest niewielu
zainteresowanych. Słyszałem,
że MZDW też ma problem z przetargami i często musi je powtarzać.
W przyszłym roku z kolei do remontu będzie mostek w Pieścirogach

Przy tej okazji radny Mirosław Świderski pytał o planowane objazdy.

- Czy planowane jest polepszenie połączenia ul. Krupki w związku z planowaną budową rond. Bo przecież część kierowców będzie jeździć tędy i ul. Cmentarną – mówił.

- Oczywiście planujemy, ale wiele nie możemy zrobić. Część Krupki przebiega przez teren prywatny. Jedyne co możemy zrobić to podsypanie jezdni i wysłanie tam równiarki. Ta będzie musiała kursować tam kilka razy w tygodniu - poinformował burmistrz.

Radnego Świderskiego interesowała również kwestia budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Warszawską.

- Nic tutaj nie wchodzi. Będę prowadził jeszcze rozmowy z projektantem, ale nie można nic rozrysować. Po prostu jest tutaj taka plątanina, że zsynchronizowanie tego wszystkiego sprawiłoby, że mielibyśmy korki. Wyszłaby nam głupota, a ludzie by nas przeklinali za to – mówił burmistrz.

W tym przypadku wykonane zostały już trzy projekty, jednak żaden nie spełnia założeń.

- Robiliśmy trzy przymiarki do budowy ronda, ale jest za mało miejsca, dodatkowo ministerstwo nie zgadza się na odstępstwo przez bliskość innych skrzyżowań. Dlatego to tak długo trwa – tłumaczył Bogdan Ruszkowski.

Obawy te potwierdziły się częściowo, ponieważ podczas otwarcia kopert z propozycjami na tę inwestycję okazało się, że najtańsza opcja jest o ponad 40 000 zł wyższa niż zakładany kosztorys.

MZDW oszacowało koszt prac na 3 077 143 zł, z czego wkład gminy Nasielsk to 66 475 zł. Najniższa przedstawiona oferta wyniosła 3 184 194 zł.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy