Szkolny autokar uderzył w ibizę

21 czerwca 2017 roku  komentarzy  -  skomentuj

Niewiele brakowało, aby zderzenie autobusu z autem osobowym, zakończyło się tragicznie. W pojeździe zniszczony został przód, zaś autokar, w którym na szczęście nie było dzieci, wpadł do rowu.

Nieuważna jazda kierującej seatem ibiza, doprowadziła do zderzenia z autobusem szkolnym. Wypadek miał miejsce na ulicy Młynarskiej w Nasielsku. 30- latka, na skutek nadmiernej prędkości, na łuku drogi, straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się czołowo z autokarem, którym kierował 62- latek. Mężczyzna próbował uniknąć zderzenia i odbił kierownicą w prawą stronę, przez co autobus uderzył w barierę energochłonną i przebijając ją zatrzymał się w rowie.
- Autobus na szczęście jechał pusty, dopiero miał zabrać dzieci do szkoły. Oczywiście chwilę po tym zdarzeniu wysłaliśmy pojazd zastępczy, który zabrał uczniów - poinformował Janusz Sosnowski, właściciel firmy Sanimax, która dowozi uczniów do nasielskich szkół.
Na miejsce zdarzenia wysłano strażaków z OSP Nasielsk, którzy od swojej remizy, do miejsca zdarzenia mieli zaledwie kilkaset metrów.
- Ich działania dotyczyły zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia w pojazdach akumulatorów - mówił Tomasz Wołoszyn z nowodworskiej straży pożarnej.
- Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca seatem ibiza jadąc w kierunku Strzegocina, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z autobusem. Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi. Nikt nie został hospitalizowany. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym - poinformował Szymon Koźniewski rzecznik nowodworskiej policji.
O ile dość szybko udało się zabrać z jezdni samochód osobowy, to do wyciągnięcia z przydrożnego rowu autobusu, którego tył blokował część drogi, musiał zostać sprowadzony dźwig. Przez kilka godzin ruch na drodze Nasielsk - Strzegocin był zablokowany.

fot. OSP Nasielsk

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy