Co miasto wymyśli w tunelu?

25 grudnia 2016 roku  komentarzy  -  skomentuj

Platformy zastąpią windy o większych gabarytach, zaś na schodach być może pojawią się najazdy, ale będą musiały spełniać wymogi techniczne. PKP czeka na propozycje miasta, które szuka pomysłów.

Przed miesiącem burmistrz Jacek Kowalski pochwalił się na swoim profilu na facebooku, że spotkał się z przedstawicielami PKP, by uzgodnić wprowadzenie zmian ułatwiających ruch na wejściach i wyjściach z przejścia podziemnego pod torami. Spotkanie, na wniosek miasta, odbyło się po artykułach w Gazecie Nowodworskiej, w których ujawniliśmy, że władze miasta, pomimo deklaracji na spotkaniach z mieszkańcami nie podejmowały działań w sprawie budowy pochylni do tunelu oraz schodów lub wind przy wiadukcie na ul. Leśnej. Jako jeden z nielicznych samorządów, Nowy Dwór Maz. nie zgłaszał też poprawek do projektu przebudowy linii kolejowej. Jak poinformował burmistrz, podczas listopadowego spotkania z przedstawicielami PKP uzgodnione zostało, że platforma w centrum zastąpiona zostanie windą o większych gabarytach tak, aby zmieściły się w niej wózki i rowery.

„Dodatkowo pracujemy nad rozwiązaniami ułatwiającymi poruszanie się po schodach. Wkrótce przekażę bardziej szczegółowe informacje na temat proponowanych zmian.” - napisał przed miesiącem burmistrz. O jakie zmiany chodzi, tego nadal nie wiadomo.

Choć minął miesiąc od spotkania, nie udało się przez ten czas wypracować konkretnych pomysłów.

- Spotkanie, które odbyło się w przejściu podziemnym w Nowym Dworze Maz. dotyczyło schodów w tymże przejściu. Miasto zobowiązało się do zaproponowania rozwiązań technicznych ułatwiających poruszanie się po schodach. Będą one musiały być zgodne z obowiązującymi przepisami technicznymi dotyczącymi budowy takich urządzeń- powiedział Łukasz Kwasiborski, rzecznik PKP PLK

Jak mówi, kiedy miasto będzie już miało gotowe propozycje, odbędzie się kolejne spotkanie, na którym omówione zostaną konkretne rozwiązania.

- Podstawą jest wymiana platform na windy. Zaproponujemy też montażna części schodów ruchomych taśm z poręczą, które mogłyby być uruchamiane przyciskiem – mówi Dariusz Tabęcki z wydziału gospodarki komunalnej UM w Nowym Dworze Maz.

Na stacji PKP Modlin zainstalowane zostały dwie nowoczesne windy. Obie są podświetlone i wyposażone w kamery. Oby te ochroniły je przed wandalami.

Skomentuj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

komentarzy